Direct naar de inhoud

Herman Van Rompuy

Klik op één van de foto's om te vergroten.

Persoonlijke gegevens

Naam
Herman Van Rompuy
Geboortedatum
31/10/1947
Geboorteplaats
Etterbeek
Gezin
Gehuwd met Geertrui Windels en vader van Peter (1980), Laura (1981), Elke (1983), Thomas (1986) en grootvader van Lander (2008) en Jasper (2009)

Contactinformatie

Adres
Hoevestraat 41
1640 Sint-Genesius-Rode
E-mailadres
herman.van.rompuy@telenet.be
Website
http://www.hvanrompuy.com
Facebook
Ga naar mijn Facebookpagina

Mandaten

Voorzitter van de Europese Raad

Over Herman Van Rompuy

Studies:

  • Grieks-Latijnse Humaniora, Sint-Jan Berchmanscollege Brussel (1965)
  • Baccalaureus in de Wijsbegeerte, K.U.Leuven (1968)
  • Licentiaat-Doctorandus in de Economische Wetenschappen, K.U.Leuven (1971)

Beroep:

  • Attaché Studiedienst Nationale Bank van België (1972-1975)
  • Adviseur Kabinet Eerste Minister L. Tindemans (1975-1978)
  • Adviseur Kabinet Minister van Financiën G. Geens (1978-1980)
  • Directeur Centrum voor Politieke, Economische en Sociale Studies (1980-1988)
  • Docent Handelshogeschool Antwerpen (1980-1987)
  • Docent Vlaamse Economische Hogeschool Brussel (VLEKHO) (1982-2008)

Politieke loopbaan:

  • Nationaal ondervoorzitter C.V.P.-Jongeren (1973-1977)
  • Lid Nationaal C.V.P.-bureau (1978-…)
  • C.V.P.-onderhandelaar bij de regeringsvorming Martens-III, IV, V, VI, VII, VIII en Dehaene Ien II, LetermeI
  • Arrondissementeel voorzitter C.V.P.-Brussel-Halle-Vilvoorde (1982-1988)
  • C.V.P.-senator (1988-1995)
  • Staatssecretaris voor Financiën en KMO (mei 1988-sept. 1988)
  • Nationaal Voorzitter van de C.V.P. (sept. 1988-sept. 1993)
  • Vice-Eerste Minister en Minister van Begroting (sept. 1993-juli 1999)
  • CD&V-volksvertegenwoordiger van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (1995 -…)
  • Minister van Staat (sedert jan. 2004)
  • Voorzitter van de Kamer van Volksvertegenwoordigers (juli 2007- dec. 2008)
  • Koninklijk Verkenner (sept.2007)
  • Koninklijk Verzoener (nov.2007)
  • Eerste Minister (dec. 2008 - dec. 2009)
  • Voorzitter van de Europese Raad (jan. 2010 - ...)

Publicaties:

  • "De kentering der tijden", boek uitgegeven bij Lannoo, 112 p. (1979)
  • "Hopen na 1984", boek uitgegeven bij Davidsfonds, Horizonreeks (sept. 1984)
  • "Het christendom. Een moderne gedachte", boek uitgegeven bij Davidsfonds, Forumreeks (sept. 1990)
  • "Vernieuwing in hoofd en hart. Een tegendraadse visie", boek uitgegeven bij Davidsfonds, Forumreeks (Najaar 1998)
  • "De binnenkant op een kier. Avonden zonder politiek", boek uitgegeven bij Lannoo, 165 p. (2000)
  • "Dagboek van een vijftiger", boek uitgegeven bij Davidsfonds, 144 p. (okt. 2004)
  • " Op zoek naar wijsheid",boek uitgegeven bij Davidsfonds, 96p. (2007)

© CD&V  —  Wetstraat 89, 1040 Brussel  —  tel: 02 238 38 11  —  info@cdenv.be